Dzika matka
Trzy baśnie o dzikich częściach JA

”  Wiedźma się roześmiała. 

– Ludzie o tym zapomnieli, dlatego stracili swoją życiową moc. Ale można ją odzyskać. Mam nadzieję, że przypomnisz sobie swój dar. Każdy z nas jest twórcą życia. Chcesz tego? Chcesz odzyskać swoją moc? 
Królowa potakiwała głową. Chciała poznać wszystko, co tutaj widziała. Chciała poznać tajniki zapachu, który pokochała i sekretny język roślin. Tęsknota za poznaniem wszystkich tajemnic sprawiła, że coś malutkiego i gorącego drżało na samym dnie jej brzucha i chciało urosnąć. Zalążek pradawnej wiedzy. Dotknęła dłonią tego miejsca. 
Wiedźma podeszła do niej i położyła swoją dłoń na brzuchu Królowej.
 – Oddychaj tym ogniem tak, jak dmucha się w żar ogniska, żeby wzniecić ogień. 
Dłoń Królowej pulsowała. „

DZIKA MATKA, Trzy baśnie o dzikich częściach naszego Ja

 
DZIKA MATKA to trzy baśnie o dzikich częściach naszego JA, które raz rozpoznane i uwolnione, zmienią Twoje życie bezpowrotnie. Odzyskasz to wszystko, co od lat czekało na Ciebie w głębi serca. Nie czekaj na kolejną okazję, by żyć tak, jak pragniesz. Ta okazja jest właśnie teraz.

 Wiedźma oddychała głęboko, patrząc z rozbawieniem na Króla, który zaczynał już kipieć ze złości. Stała na szeroko rozstawionych nogach. Jej nagie stopy zakończone były długimi pazurami przypominającymi krucze szpony. Król z niesmakiem się w nie wpatrywał. Wiedźma obserwowała wszystkie jego reakcje, nie pokazując po sobie niczego. Była przyzwyczajona do spojrzeń ludzkich pełnych obrzydzenia i  lęku. 

Kątem oka widziała Królową, która patrzyła na nią i  wdychała jej zapach. Uśmiechnęła się i poczekała, aż Królowa odważy się spojrzeć jej w oczy. W tym samym momencie iskra, której Król nie był w stanie dostrzec ani poczuć, przeskoczyła pomiędzy obiema kobietami. 
Wiedźma wydała pomruk, następnie zaczęła się otrząsać jak zbyt długo głaskany pies, by w końcu odchrząknąć flegmę, splunąć prosto pod nogi Króla ubrane w spiczaste skórzane botki i warknąć w jego kierunku.  

Maja Wąsała – kobieta niegdyś prawie „święta”, dzisiaj prawie „zwykła”. Z wykształcenia jest polonistą,
logopedą, masażystką, muzykiem, szkoleniowcem, spikerką radiową i pisarką. Towarzyszy kobietom
w pokochaniu siebie i swojego życia. Jest autorką powieści „Nikodem. Terapeuta duszy” wydanej
w Axis Mundi. Opowiada baśnie, pisze teksty, nagrywa audiobooki, prowadzi warsztaty. Jej twórczość można znaleźć na dotykamzycia.pl.
Jest Łowcą Słów. Wydobywa ze snów i opowieści lęki, wstyd i sekrety i przekuwa je w opowieści pisane
życiem, którymi uzdrawia stare rany.
Nie wierzysz?
Przeczytaj.
Posłuchaj.
Poczuj.
Pozwól się zabrać się do świata, w którym życie
szepcze nieustająco to jedno zdanie:
„Od zawsze na Ciebie czekam.”

Książka | Ebook
Fotel dla mojej żony
Książka
Tabletki na życie
Książka
Nikodem. Teraupeuta duszy
Scroll to Top