Moje obrazy

Rysowałam już jako dziecko, jednak na skutek uwag surowych nauczycieli plastyki przez wiele lat wierzyłam, że tylko osoby po kursie rysowania lub ASP maja prawo do wyrażania siebie poprzez sztukę wizualną.

01

Obrazy duszy

W pewnym momencie powróciłam do swojej plastycznej twórczości, malując na szkle. Uparcie studiowałam jeden motyw – ptaszki. Były to ptaszki-ludzie płaczące, śmiejące się, jako rodzice, jako śpiewacy itp.

Pewnego dnia trafiłam, za namową znajomej, na warsztaty Vedic Art i tam poczułam, że jedyną osobą, która zabrania mi malować i krytykuje mnie za twórczość, jestem ja sama. Odważyłam się wziąć do ręki pędzel i farby i to był początek odzyskiwania radości sprzed lat, której źródłem był kontakt z Dzieckiem Wewnętrznym.

Jednak farby akrylowe i malowanie obrazów były dla mnie czasochłonne, wymagały specjalnych warunków i okoliczności, co było dla mnie trudne z powodu obecności dzieci w domu i ciągłych obowiązków.

Pewnego dnia wyjęłam z szuflady blok techniczny, kilka żelowych pisaków oraz lakiery do paznokci i narysowałam swoją pierwszą mandalę. Tworzenie mandal było przez lata moją medytacją. Robiłam to w trakcie gotowania obiadu; w nocy, gdy przebudzona przez jedno z dzieci nie mogłam zasnąć; w miesiącach bez słońca, gdy głównie chciało mi się płakać.

Kartka, długopisy, ołówki, kredki – to wszystko mogłam mieć blisko siebie w każdym miejscu na ziemi. Właśnie ta dostępność sprawiła, że zaczęłam malować coraz więcej i coraz częściej, aż dotarłam do momentu, w którym rysowanie stało się medytacją, tak jak pisanie.

Zaczęłam tworzyć wizerunki kobiet, starych i młodych oraz istot, które widzę w moich snach.

W galerii możesz obejrzeć niektóre z moich prac. Jeśli chcesz zamówić wizerunek Istoty Opiekuńczej lub obraz swojej Duszy, skontaktuj się ze mną poprzez formularz kontaktowy.

Czas oczekiwania na pracę wynosi od 3 do 12 miesięcy, a cena obrazu jest ustalana w czasie naszej rozmowy.

Zapraszam.

Scroll to Top